Dlaczego na szyi mam czerwone plamy?

Witam, od jakiegoś roku co jakiś czas pojawiają mi się na szyi czerwone plamy, które na następny dzień bardzo swędzą, kiedy podrapie robią się zaognione, opuchnięte i "gorące" w dotyku, później się łyszczą aż znikają za kilka dni. Na te plamy stosuje balsamy do atomowego zapalwnia skóry, maść z witaminą A oraz hydrocortu, jak i przemywam te plamy żelem do atopowego apalenia skóry. Chciałabym się dowiedzieć co to może być i czy udać się z tym do lekarza lub czym mogę to wyleczyć?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl