Co można robić po poważnym urazie ręki?

Tydzień temu miałam bardzo poważny wypadek: przecięcie miesni, zyl i tetniczki. Cudem mnie odratowali. Pod skora mam ok. 30 szwow natomiast na zewnatrz ok. 10. Rana znajduje sie na przedramieniu lewym. Przez 6 dni mialam brac antybiotyk dalacin c. Moje pytanie brzmi: ręka jest spuchnieta, w bandazu, chcialabym go zdjac i zaczac probowac prostować rękę, ale obawiam sie, ze cos moze sie rozerwac, nie ukrywam, ze reka mnie 'ciagnie' i cala boli gdy probuje prostowac. Co robic? ;(

Lek. Michał Lenard

Obecnie nie powinna Pani tak wcześnie zdejmować opatrunku i ruszać ręką. Rana zapewne jeszcze się nie zagoiła, podobnie jak mięśnie i ścięgna, dlatego niezalecane są próby poruszania ręką tydzień po takim urazie. Sugeruję udać się na wizytę kontrolną do swojego lekarza prowadzącego, który oceni ranę i zdecyduje o dalszym postępowaniu i kiedy będzie Pani mogła zacząć ruszać zranioną ręką. Pozdrawiam!