Opuchnięta ręka i ropna wydzielina z rany na dłoni

Mąż przeciął tętnicę w dłoni przy kciuki. Czy normalne jest, że spuchła mu ręka, a z rany wypływa ropna wydzielina i przy szyciu skóra jest czerwona? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję. Paulina

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Jakub Krawczyk
38 poziom zaufania

Witam Panią serdecznie! Zaczerwienienie oraz obrzęk ręki w sąsiedztwie rany oraz obecność ropnej wydzieliny zdają się świadczyć o zapaleniu. W czasie zranienia np. brudnym narzędziem jest prawdopodobne, że doszło do zakażenia tkanek i w następstwie tego do infekcji. Szczególnie świadczy o tym ropna wydzielina, która wycieka z rany. W takim przypadku oprócz zeszycia zranionego miejsca wskazane może się okazać zastosowanie antybiotyku. Jeśli mąż jeszcze tego nie zrobił, proszę niezwłocznie udać się do szpitala na izbę przyjęć w celu odpowiedniego zaopatrzenia rany. O konieczności odpowiedniego leczenia oraz dalszego postępowania decyduje lekarz bezpośrednio badający i oglądający pacjenta.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty