Opuchnięta ręka i ropna wydzielina z rany na dłoni

Mąż przeciął tętnicę w dłoni przy kciuki. Czy normalne jest, że spuchła mu ręka, a z rany wypływa ropna wydzielina i przy szyciu skóra jest czerwona? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję. Paulina

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Jakub Krawczyk
38 poziom zaufania

Witam Panią serdecznie! Zaczerwienienie oraz obrzęk ręki w sąsiedztwie rany oraz obecność ropnej wydzieliny zdają się świadczyć o zapaleniu. W czasie zranienia np. brudnym narzędziem jest prawdopodobne, że doszło do zakażenia tkanek i w następstwie tego do infekcji. Szczególnie świadczy o tym ropna wydzielina, która wycieka z rany. W takim przypadku oprócz zeszycia zranionego miejsca wskazane może się okazać zastosowanie antybiotyku. Jeśli mąż jeszcze tego nie zrobił, proszę niezwłocznie udać się do szpitala na izbę przyjęć w celu odpowiedniego zaopatrzenia rany. O konieczności odpowiedniego leczenia oraz dalszego postępowania decyduje lekarz bezpośrednio badający i oglądający pacjenta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty