Opuchnięta ręka i ropna wydzielina z rany na dłoni

Mąż przeciął tętnicę w dłoni przy kciuki. Czy normalne jest, że spuchła mu ręka, a z rany wypływa ropna wydzielina i przy szyciu skóra jest czerwona? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję. Paulina

Lek. Jakub Krawczyk

Witam Panią serdecznie! Zaczerwienienie oraz obrzęk ręki w sąsiedztwie rany oraz obecność ropnej wydzieliny zdają się świadczyć o zapaleniu. W czasie zranienia np. brudnym narzędziem jest prawdopodobne, że doszło do zakażenia tkanek i w następstwie tego do infekcji. Szczególnie świadczy o tym ropna wydzielina, która wycieka z rany. W takim przypadku oprócz zeszycia zranionego miejsca wskazane może się okazać zastosowanie antybiotyku. Jeśli mąż jeszcze tego nie zrobił, proszę niezwłocznie udać się do szpitala na izbę przyjęć w celu odpowiedniego zaopatrzenia rany. O konieczności odpowiedniego leczenia oraz dalszego postępowania decyduje lekarz bezpośrednio badający i oglądający pacjenta.