Co oznacza ta żółta wydzielina z rany?

Jestem 2 tygodnie po operacji wyrostka robaczkowego metodą laparaskopową. Wczoraj miałem ściągane szwy a od kilku dni nieprzerwanie z rany sączy się kilka kropel żółtego płynu. Lekarz na kontroli powiedział, że to normalna sprawa, natomiast ja się trochę niepokoję czy faktycznie to proces regeneracyjny rany.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro lekarz widział ranę i nie zauważył niczego niepokojącego, to najprawdopodobniej nie ma Pan powodów do obaw. Żółta wydzielina, jeśli występuje w niewielkiej ilości jest najprawdopodobniej wyciekiem treści surowiczej. W takim przypadku należy czekać na ostateczne zagojenie rany.

Proszę obserwować miejsce pooperacyjne. Ważne, aby nie pojawiło się tam zaczerwienienie, a wydzielina nie miała nieprzyjemnego zapachu, co mogłoby sugerować pojawienie się ropy. Niepokojące byłyby również dolegliwości bólowe w obrębie rany oraz podwyższona temperatura. Warto mieć to na uwadze, a w razie jakichkolwiek wątpliwości udać się na kolejną konsultację do operatora.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pan tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wydzielina-z-rany-po-usunieciu-wyrostka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ropna-wydzielina-po-usunieciu-wyrostka-robaczkowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wycieki-po-zabiegu-na-wyrostek-robaczkowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.