Ropna wydzielina po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam, miesiąc temu siostra miała operowany wyrostek(zgorzelinowe zapalenie wyrostka)po 4 dniach wyjęto jej dren a po 7 dniach została wypisana do domu jednak ze stanem podgorączkowym ok.37,5. W domu zaczęło jej się lać z miejsca gdzie był włożony dren i z powrotem trafiła do szpitala pomimo przyjmowania antybiotyków ulewa się nadal ropna wydzielina. Dodatkowo okazało się że powikłaniami po wyrostku są ropnie na obu jajnikach. Proszę nam doradzić co z tym robić tak żeby było najlepiej. Dziękuję

Witam.
Niestety wyrostek robaczkowy w sytuacji konieczności usunięcia jest zmieniony zapalnie i często ropny. A opisane powiklania mogą się zdarzyć po jego zapaleniu. Nie widzę błędu w czasie usunięcia drenu ani w czasie wypisu, wręcz długo dren siedział w ranie i siostra długo była w szpitalu. Ani długość czasu drenażu ani długość czasu hospitalizacji nie mają wpływu na te powiklania. Ciężko znaleźć dobre wyjście z tej sytuacji. Najrozsądniej byłoby pewnie otworzyć brzuch, wypłukać ropnie i zadrenować. Przynajmniej ja osobiście bym tak zrobił i tak by zrobiono na moim oddziale. Antybiotyk nie penetruje niestety do ropni. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Stan jest zbyt poważny , abym mógł ocenić na odległość przez internet!!! Konieczna konsultacja u operatora lub w ośrodku referencyjnym!!! zż