Deformacja kształtu brzucha w miejscu blizny po usunięciu wyrostka robaczkowego

Dzień dobry, 2 stycznia 2015 r. miałem operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Z opisu: „zgorzelinowe zapalenie wyrostka”. Po wypisie pojawił się stan zapalny. Miałem usunięty szew w celu wypłynięcia ropy. 4 miesiąc rana goi się przez ziarninowanie. To co mnie martwi to wyraźnie widoczna deformacja kształtu brzucha w miejscu blizny. Wygląda to tak jakby wykonany szew (albo na skórze albo pod) podciągnął skórę wraz z tkanką tłuszczową do góry. Czy moje obawy są uzasadnione? Jak to naprawić?

W tej chwili trzeba skupić się jedynie na wygojeniu rany. Ewentualne poprawki estetyczne skóry możliwe do wykonania po całkowitym zagojeniu.