Co robić z tak gojącą się raną?

Witam mam pytanie ponad tydzień temu zraniłam się w nogę przez spodnie... rana była nierówna troszkę krwawiła,skóra była zdarta, zaczęła mnie boleć noga i rana spuchła zaczęłam ją dezefekować octaniseptem.Smarowałam maścią triobiotic za kilka dni zaczęła mi lecieć żółta wydzielina z niej za dwa dni już jej nie było,cały czas dezefekuje ranę, dodam że zakrywałam ranę cały czas gazikiem i bandażem. Minął ponad tydzień noga już nie boli, goji się stupek się robi ale dokoła rany skóra jest czerwona. Co to oznacza? Co powinnam zrobić?

Powinna Pani skontaktować się z lekarzem- zaczerwienienie brzegów rany może świadczyć o początkowym etapie zakażenia. Podany przez Panią opis nie wzbudza niepokoju, wiele wskazuje na prawidłowy końcowy etap gojenia, jednak z uwagi na początkowy wyciek z rany (prawdopodobnie surowiczy, niegroźny), ranę powinien zobaczyć specjalista.