Stan podgorączkowy a gojenie się rany

Witam, 4 dni temu wywierciłem sobie dziurę w udzie wiertarką. Mam założony jeden szew. Przez całą noc miałem wysoką gorączkę a cały dzień stan podgorączkowy. Wokół rany występuje dość rozległe (20cm na 12cm) zaczerwienienie, obrzęk i lekkie swędzenie. Czy jest to normalny proces gojenia się rany czy jednak poważniejsze zagrożenie zakażeniem?

Taki stan zapalny wokół rany jest normalny. Rana musi się oczyścić. Jeżeli wiertło było brudne, zostawiło ranę zanieczyszczoną. Jeszcze gorzej, jeżeli było zupełni nowe. W procesie produkcji elementy metalowe pokrywane są olejem technicznym. Wywołuje on bardzo silny stan zapalny. Czy z rany wycieka jakaś treść. Może będzie trzeba ranę jednak otworzyć. Proszę pozostać pod kontrolą lekarza chirurga.