Co można wyczytać z badań krwi i moczu mojego synka?

Witam, mój synek niebawem skończy 17 miesięcy. Od roku zmagamy się z anemią. Ponieważ nie tolerował chemicznego żelaza, zdecydowałam się na homeopatię. Przyniosła ona na początku jakiś skutek, jednak teraz trochę się to zatrzymało. W lutym synek miał HGB na poziomie 9,5, a żelazo na poziomie 24,0. Teraz z powodu zatrzymania się przybierania na wadze (od 2 miesięcy cały czas waży 9,5 kg) zlecony został szereg badań. Ma bardzo dobry apetyt. Ma trochę brzydkie kupy, pomimo podawania co jakiś czas D*** 30 (2-4 kupy dziennie). Obecnie jesteśmy w trakcie przechodzenia na Bebilon Pepti w związku z podejrzeniem przez lekarza alergii. Poniżej wyniki: Leukocyty 8,4 Erytrocyty 4,3 HGB 10,6 Hematokryt 31,9 % MCV 74 MCH 24,6 MCHC 33,2 Płytki krwi 301 Anizocytoza erytrocytów 14% RDW-SD 36,9 Granulocyty obojętnochłonne 29% Granulocyty kwasochłonne 1% Limfocyty 64% Monocyty 6% Mocznik 29,5 Wapń 10,35 Fosfor nieorganiczny 4,66% AST 48,3 ALT 14,5 Żelazo 76,7 CRP 0,2 Immunoglobulina IgE całkowita 100,8 TSH 3-generacja 4,87 Mocz: pH 5,0 Cieżar właściwy 1,020 barwa j.żólty przejrzystość zupełna urobilinogen w normie osad moczu prawidłowy Ponadto miał robione badanie kału w kierunku pasożytów i grzybów. Wyszła Candida spp średnio liczna. Będę ogromnie wdzięczna za interpretację powyższych wyników w kontekście mojego synka. Wizytę u pediatry mamy dopiero w poniedziałek, a przyznaję, że się trochę martwię. Z góry dziękuję i pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.