Co myśleć o takim zapisie badania?

Opis badania: Rytm L symetryczny, labilny, niskonapięciowy, 10Hz. Rz zaznaczona. Obecna obfita czynność B. Widoczne są rozsiane i w grupach, niskonapięciowe fale theta 7-6Hz o różnej lokalizacji, z przewagą w odpr. skroniowych. HV zwiększa wskaźnik theta. W owym okresie przebyłem napad drgawkowy całego ciała. Brat jako dziecko zmarł na nowotwór mózgu. Czy lekarz stawiający diagnozę zespołu paranoidalnego powinien uwzględnić powyższe?

Witam! Stawiając rozpoznanie lekarz bierze pod uwagę wszystkie czynniki (kliniczne i laboratoryjne). Pragnę jeszcze zaznaczyć, że nie zawsze badanie pracowniane przeważa szalę diagnozy. Badanie EEG ma już swoje lata i u pewnego procenta ludzi zdrowych wypada nieprawidłowo, a u podobnego odsetka chorych mieści się w granicach normy - jest to tylko badanie dodatkowe. Pozdrawiam W. Łuczkowski.