Co myśleć o takim zapisie badania?

Opis badania: Rytm L symetryczny, labilny, niskonapięciowy, 10Hz. Rz zaznaczona. Obecna obfita czynność B. Widoczne są rozsiane i w grupach, niskonapięciowe fale theta 7-6Hz o różnej lokalizacji, z przewagą w odpr. skroniowych. HV zwiększa wskaźnik theta. W owym okresie przebyłem napad drgawkowy całego ciała. Brat jako dziecko zmarł na nowotwór mózgu. Czy lekarz stawiający diagnozę zespołu paranoidalnego powinien uwzględnić powyższe? 
MĘŻCZYZNA, 45 LAT 2 miesiące temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Stawiając rozpoznanie lekarz bierze pod uwagę wszystkie czynniki (kliniczne i laboratoryjne). Pragnę jeszcze zaznaczyć, że nie zawsze badanie pracowniane przeważa szalę diagnozy. Badanie EEG ma już swoje lata i u pewnego procenta ludzi zdrowych wypada nieprawidłowo, a u podobnego odsetka chorych mieści się w granicach normy - jest to tylko badanie dodatkowe. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty