Co należy myśleć o moim wyniku usg?

Witam, przedstawię wyniki z I usg ultrasonograficznego: Crl= 58.2 mm Nt= 3.1 mm Bpd= 19.4 mm Dv= 2.290 Kość nosowa=obecna Przepływ w zastawce trojdzielnej=nieprawidłowy (fala zwrotna) Ryzyko: Trisomia 21- podstawowe 1:993, a skorygowane 1:62 Prawdopodobnie mam cukrzycę typu 2, ale czekam na wyniki. Czy na prawdę jest aż tak bardzo źle? Mam 24 lata i okropnie się denerwuje. Proszę o jakąś pomoc

Bardzo wysokie ryzyko trisomii 21, ale nie oznacza to jeszcze, że płód ma tę wadę. Zalecane byłby badania genetyczne płodu już teraz, aby móc podjąć bezpiecznie decyzję o ew. usunięciu ciąży.