Co odpowiada za nieterminową miesiączkę?

Witam!
Mam 28 lat, zawsze miałam w terminie miesiączkę, co 21-23 dni. Pod koniec października miałam normalnie miesiączkę, skończyła się, ale po ustaniu krwawienia miesiączkowego 4 dni później dostałam kolejną miesiączkę, która trwała 5 dni (o ile to była miesiączka). Później w miesiącu grudniu miesiączkę miałam normalnie, teraz mamy styczeń i upłynął już termin 4 dni temu, jak powinnam dostać miesiączkę.
Proszę o pomoc, czy może to być coś poważnego?
Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Witam serdecznie,
zaburzenia miesiączkowania mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Brak miesiączki może być spowodowany przez czynniki zewnętrzne, np. stres, duży wysiłek fizyczny, odchudzanie.
Oczywiście brak miesiączki może być oznaką ciąży. Co należy wziąć pod uwagę.
Dodatkowe krwawienia po miesiączce mogą wskazywać na stany zapalne dróg rodnych, polipy, torbiele jajników.
Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Lekarz zadecyduje, czy istnieje konieczność badań dodatkowych. Inaczej nie ma możliwości postawienia diagnozy.
Pozdrawiam