Co oznacza ANA1:160 plamisto-grudkowy?

Proszę o poradę.Robiąc badania zrobiłam ANA.Wszystkie badania bez odchyleń,ale ANA1:160 plamisto grudkowy.Nie mam żadnych objawów.Od dzieciństwa rumienie sie z tego co pamiętam.Czy powinnam robić diagnostyke w kierunku tocznia.

Lek. Tomasz Budlewski

A jeszcze jakieś badania? Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć