Co oznacza asymetria szerokości tętnic szyjnych wewnętrznych w badaniu RM przesadki mózgowej?

Witam mam 35 lat i robiłam MR przysadki mózgowej i mózgu i jest wszystko w porządku poza tym ,że jest napisane że asymetria szerokości tętnic szyjnych wewnętrznych-prawa wyraźnie węższa 2,5 mm lewa 4,5 mm.Czy mam coś z tym robić ,bo lekarz który mi dał skierowanie nie widzi w tym problemu

Witam!
Asymetrią tego typu nie przejmowałbym się. Jeżeli nie zaburza w istotny sposób zaopatrzenia mózgu w krew to nie ma alarmu. Unaczynienie mózgu ma swoje zabezpieczenia typu koła Willisa na podstawie mózgu i innych powiązań.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.