Co oznacza biały nalot na języku pojawiający się wieczorem?

Witam mam na jezyku dziwny nalot i krosty nie wiem co to jest i piecze przeważnie wieczorem.

Szanowna pani bardzo trudno jest na podstawie takiego opisu podać pani w stu procentach pewni diagnozę natomiast należy w tym miejscu zauważyć że dziwny nalot na języku niekoniecznie musi być nieprawidłowy i dla lekarza który wie że zmienia się on w zależności od PH w gardle flory bakteryjnej spożytych posiłków pory dnia i pory roku inna sprawa to opisywane przez panią krosty Podejrzewam że zauważyła pani powiększone lub nawet prawidłowej wielkości brodawki okolone na nasadzie języka która panią zaniepokoiły Oczywiście mogę się mylić natomiast jest to najczęstsza sytuacja w której pacjent zgłasza się że ma coś nieprawidłowego na języku w tylnej części Są to oczywiście struktury prawidłowe która jak każda część naszego ciała może ulec stanowi zapalne mu e należy Takie struktury zbadać laryngologiczne Można oczywiście zastanowić się czy nie wynika to z innych chorób na przykład refluksu lub niedawno przebytej infekcji gardła nosa zatok Kolejna sprawa to nieprzyjemne pieczenie w gardle i na języku może ono być spowodowane właśnie wspomnianym refluksem natomiast na pewno trzeba panią zbadać i dopiero na tej podstawie ustalić rozpoznanie