Co oznacza biały nalot na języku u 38-latki?

Dzień dobry!od dłuższego czasu zauważyłam biały nalot na języku.Na obrzeżach języka jest on popękany. Wczoraj wieczorem zjadłam jabłko i zaraz po nim dostałam na całym języku licznych krost które po chwili zniknęły.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postepowanie