Co oznacza ból blizny po cesarce w kolejnej ciąży?

Witam. Jestem po 2 cc druga z komplikacja wyciek ropy z rany stan zapalny po cc minęło już 4 lata a właśnie się dowiedziałam ze jestem w 5 tyg pani doktor zapewniła ze pod względem ginekologicznym jest wszystko ok ale od kilku dni boli mnie blizna po cc czy mam powód do obaw. Tym bardziej ze na usg dopochwowym wykazało ze jest pęcherzyk ale pusty proszę o jakąś rade.

Lek. Michał Lenard

Ból w bliźnie po cc jest możliwy przy kolejnej ciąży i nie oznacza niebezpieczeństwa dla zarodka. Pęcherzyk w 5 tygodniu może być jeszcze pusty, gdyż zarodek może być zbyt mały, aby go uwidocznić na USG. Sugeruję pozostanie pod dalszą opieką ginekologa. Pozdrawiam!