Czy blizna po cesarce może się rozejść?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość rozejścia się blizny po cc podczas drugiej ciąży. Cesarkę miałam robioną 5 lat temu, na usg lekarz powiedział mi, że blizna po cc niezbyt dobrze się zrosła-jest cienka. Zaczęłam się martwić co by było gdyby jednak istniała taka możliwość dlatego też wolę skonsultować to z trzecim lekarzem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak, może do tego dojść. W czasie rozszerzenia się powłok brzusznych w czasie ciąży może dojść także do rozszerzenia się blizny po poprzednim cięciu cesarskim.