Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ból okolicy blizny po cesarce u 34-latki?

Ból 5 tygodni po cesarskim cięciu. Od kilku dni odczuwam niepokojący ból od blizny po cc do okolicy pępka. Jestem w 5 tygodniu połogu. Nasila się podczas chodzenia. Przy dotykaniu również czuje ostry, nieprzyjemny ból w tym miejscu. Nad blizna jest jakby twarde zgrubienie. Wcześniej nie miałam podobnych problemów, wszystko ładnie się goiło. Ba4dzo proszę o informację co może być przyczyną.
KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,
proszę pamiętać, że cesarskie cięcie to poważna ingerencja chirurgiczna w ciało kobiety i potrzeba czasu, aby doszło do pełnej rekonwalescencji. Uszkodzona tkanka skórna, a także przecięte powłoki oraz macica zrastają i regenerują się powoli. Połóg po cesarskim cięciu jest czasem niewątpliwie trudny i pewne symptomy mogą budzić niepokój, często jednak po upływie około 6 tygodni ustają. Więcej na ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/polog-po-cesarskim-cieciu
Jeśli dolegliwości bólowe sprawiają dyskomfort, warto skontaktować się z lekarzem, ponieważ tylko on jest w stanie określić, co stanowi przyczynę problemu, o którym Pani pisze.
Z kolei zgrubienie nad blizną może być spowodowane tworzeniem się bliznowca, o którym może Pani przeczytać tutaj:
https://portal.abczdrowie.pl/keloid
oraz –
https://portal.abczdrowie.pl/blizna-po-cesarce-kiedy-stosowac-masc-sklad-masci.
Być może pomocny okaże się również artykuł dotyczący pielęgnacji blizny, ponieważ jest to szczególnie istotne po zabiegu cesarskiego cięcia:
https://portal.abczdrowie.pl/jak-zadbac-o-blizne-po-cesarskim-cieciu-aby-byla-jak-najmniej-widoczna
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy