Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę się już kąpać po cesarce?

Witam mam pytanie odnośnie kąpieli w wannie czy mogę się kąpać jestem miesiąc po cesarskim cięciu i nie mam pojęcia czy kąpiel mi nie za szkodzi rodziła 10 lutego to była moja druga cesarka i trzecie cięcie. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

kąpiel w wannie po cesarce jest niewskazana z uwagi na gojenie się rany pooperacyjnej, jednak po około 3-4 tygodniach rana powinna zabliźnić się na tyle, by krótka kąpiel nie była przeciwwskazaniem.

Natomiast proszę pamiętać, że poza raną pooperacyjną po cesarskim cięciu jest jeszcze połóg – to okres trwający umownie 6 tygodni od momentu porodu. Organizm oczyszcza się, a macica wraca do rozmiarów sprzed ciąży. W tym jednak czasie z uwagi na stan szyjki zwiększa się drastycznie ryzyko infekcji. To dlatego lekarze nie zalecają kąpieli ani stosunków płciowych podczas połogu.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat połogu odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsze-dni-po-porodzie.

Stąd też warto byłoby poczekać z kąpielą przynajmniej do 5. tygodnia od czasu porodu, jeśli jednak nie pojawiają się już odchody połogowe, a rana po cesarskim cięciu nie budzi wątpliwości (jest zasklepiona, sucha, nie ma obrzęku i ropy), może Pani prawdopodobnie wziąć niedługą kąpiel.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-poporodowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy