Kiedy mogę po cesarce pójść na basen?

Dzień dobry. Po jakim czasie od cesarskiego cięcia można udać się na basen? Jestem 4 miesiące po porodzie i blizna jest już różowa. Czu mogę iść popływać na basen, w którym jest chlor?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

po cesarskim cięciu nie wolno korzystać z basenu przez kilka tygodni od operacji. Jest to związane z procesem gojenia się rany oraz okresem połogu, który może trwać do sześciu tygodni. Kąpiele domowe również nie są najlepszym pomysłem, dlatego w tym czasie lepiej wybierać prysznic.

Po skończeniu połogu można powrócić do kąpieli oraz wybrać się na basen, ale wcześniej dobrze jest odwiedzić ginekologa, który skontroluje stan po cesarce i sprawdzi, czy wszystko dobrze się zagoiło.

W Pani przypadku minęły już cztery miesiąca. Najprawdopodobniej można więc skorzystać z basenu – oczywiście pod warunkiem, że nie ma zaburzeń gojenia.

Poniżej znajdzie Pani odpowiedzi ekspertów na podobne pytania, które zadali inni użytkownicy: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-cwiczenia-mozna-wykonywac-4-miesiace-po-cesarskim-cieciu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-mozna-cwiczyc-po-cesarskim-cieciu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.