Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ból i zmiana koloru skóry w miejscu rekonstrukcji ACL?

10 lutego mija rok od operacji rekonstrukcji ACL i wycięcia kawałka łąkotki w moim kolanie. Do tej pory nie wróciło mi prawidłowe czucie w piszczeli (uczucie odrętwienia i mrowienia) a skóra na odcinku ok 10 cm na piszczeli ma wyraźnie inny odcień i nadmiernie się złuszcza. Czy powróci mi jeszcze 100% czucie w obrębie piszczeli? Oprócz tego za każdym razem przy zginaniu bądź prostowaniu nogi słyszę wyraźne "klikanie" "przeskakiwanie" w kolanie. Czy może przeszkodzić mi to w uprawianiu sportu?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Zaburzenia czucia związane są z uszkodzeniem gałęzi podrzepkowej nerwu odpiszczelowego i jest niestety dość częste po rekonstrukcji (nerw jest za mały, żeby go zobaczyć i ominąć w trakcie zabiegu). Zaburzenia czucia i zmiany troficzne zwykle stopniowo ustępują ale to może potrwać kilka lat. I nic się z tym nie zrobi. Przeskakiwanie w stawie to inna sprawa - warto wykonać jakieś badania, żeby to wyjaśnić. Np. rezonans albo usg.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy