Co oznacza ból kręgosłupa po upadku z wysokości?

Kilka lat temu upadłem z rusztowania nie byłem u lekarza z uwagi na brak pieniędzy i ubezpieczenia. Od tamtej pory odczuwam ból w okolicy odcinka piersiowego, taki dyskomfort powiedzmy jak zakwas. Najgorzej jest podczas leżenia na plecach na twardym podłożu wtedy ból jest uciskający. Boli mnie wówczas także mostek przy ucisku. Chodzę od niedawna na masaże ale one raczej nie pomagają. Co robić by pozbyć się bólu?Nie stać mnie na rezonans magnetyczny. Pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Przyczyn może być wiele. Może to być stłuczenie serca, płuc, złamanie żeber/mostka, odma opłucnowa. Są to stany, które warto byłoby wykluczyć i udanie się do lekarza jest jak najbardziej wskazane. Pozdrawiam.