Co oznacza ból okolicy pępka u 5-letniego dziecka?

Witam. Mój 5-letni syn od roku skarży się na bóle w okolicy pępka. Nie jest to jego wymysł, czasem gdy bardzo go boli robi twardą kupę, a na końcu trochę rozwolnioną (nie biegunkowa). Kilka razy znalazłam w nocniku coś jakby pasmo śluzu. Mieliśmy robiony wodorowy test oddechowy, gdzie zdiagnozowany został przerost. Metronidazol pomógł tylko na 2 dni i dolegliwości wróciły. Ostatnio była robiona gastroskopia, wyszło zapalenie dwunastnicy. Leki pomogły tylko na kilka dni. Proszę o pomoc ;(

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana ponowna wizyta u lekarza gastroenterologa dziecięcego.