Przewlekłe bóle brzucha u 8-latka

Mój 8-letni syn cierpi na przewlekłe bóle brzucha, budzą go w nocy, nieustepuja nawet po nospie. Badanie na helikobakter , pasozyty, wodorowy test oddechowy, badanie na celiakie..wszystko wykluczonne i dalej nie ma poprawy. Usg brzucha tez nnic nie wykazało. Narasta brak apetytu, włwściwie to mało co je a co za tym isdzie to spada naa wadze..martwie sie , bo nikt nie może nam pomóc. Czekam na odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości występujące u dziecka zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Najlepiej byłoby zatem, gdyby skonsultowała się Pani ze specjalistą gastroenterologiem dziecięcym, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz oceni wyniki dotychczas wykonanych badań dodatkowych. Być może konieczne będzie jeszcze wykonanie badań endoskopowych, tj. kolonoskopii i/lub gastroskopii. Niewykluczone jest także wykonanie CT jamy brzusznej. Dla pewności warto byłoby także wykluczyć psychogenne podłoże dolegliwości, tj. skonsultować się ze specjalistą psychiatrii dziecięcej.