Bóle w dole brzucha i problemy z wypróżnianiem

Od jakiegoś czasu odczuwam ból w dole brzucha. Miewam też problemy z wypróżnianiem. Zdarza się, że załatwiam się regularnie przez kilka dni, potem 2-3 dniowy przestój. Czasami parcie na stolec jest tak silne, że muszę biec do toalety natychmiast. Przedwczoraj podczas oddawania stolca właśnie tak "natychmiast" pojawiła się spora ilość żywoczerwonej krwi i od tamtej pory ona się delikatnie sączy. Ponadto ta okolica jest bolesna. Na co mogą wskazywać te objawy? Do kogo udać się po poradę? Mam 35l.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że każde krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego wymaga pilnej konsultacji lekarskiej. Zdecydowanie proszę zatem tego nie bagatelizować! W celu ustalenia konkretnej przyczyny konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, tj. dokładne zebranie wywiadu, zbadanie Pani oraz wykonanie badań dodatkowych, tj. przede wszystkim badania endoskopowego. Diagnostyką powinien pokierować specjalista gastroenterolog.