Bóle brzucha i ślady krwi przy wypróżnianiu u 30-latka

moj 30-letni syn skarzy sie na bole brzucha i przy wyproznianiu zauwazyl slady krwi .jakie badanie powinien zrobic i do jakiego specjalisty sie zglosic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani syn powinien udać się do lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Pani syna oraz na tej podstawie pokieruje dalszym postępowaniem. Najpewniej konieczna będzie jednak także dokładniejsza diagnostyka, tj. badanie endoskopowe oraz konsultacja gastrologiczna.