Silne kłucie na samym dole brzucha i problemy z wypróżnianiem

Od 3-4 miesięcy wypróżniam się rzadziej, czasem mniej niż 2x w tyg. Przed pójściem do toalety odczuwam silne kłucie na samym dole brzucha (wręcz tuż nad narządami płciowymi), promieniujące do odbytu. Jest to ból trwający max do minuty, później przechodzi, by po chwili powrócić. Także w trakcie wypróżniania się czuję trochę to kłucie, co czasami uniemożliwia swobodne załatwienie się. W toalecie potrafię wtedy spędzić nawet prawie godzinę. Utrudnia to moje codzienne funkcjonowanie. Co to może być?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie dystalnego odcinka przewodu pokarmowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastrologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.