Ból brzucha po lewej stronie na dole u mężczyzn

Dzień dobry i witam:) Mam pytanie i to poważne dotyczące bólu brzucha po lewej stronie na dole u mężczyzn. Od lat miałem bóle brzucha raz one były a raz nie, ale od 4 lat mam je cały czas po lewej stronie brzucha, na dole:). Jakieś 2 miesiące temu brałem tabletki i mi pomagało, teraz mam ten ból cały czas – wystarczy, że dotknę ręką i mnie boli, a jak siedzę teraz to nie. I następny objaw to to, że w pewnym momencie czuję taki ból, trwa on sekundę i nagle przechodzi, a za 5 sekund mam gazy i tak ostatnio mam cały czas przez ostatni miesiąc :). Byłem na usg i wszystko ok, myślę, że muszę zrobić kolonoskopię, bo boję się, że to jakiś rak:) albo narośl na jęliście, bo tyle się na czytałem w internecie… Wypróżniam się zawsze codziennie i nie ma krwi w kale, cały czas myślę co to jest i czemu mam ten ból. Czy ból brzucha po lewej stronie na dole u mężczyzn może wskazywać na coś poważnego Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane objawy mogą sugerować zaburzenie flory mikrobiologicznej przewodu pokarmowego. Może to dotyczyć infekcji drożdżakowej jak również rozrostu bakteryjnego.
Aby rozpoznać dokładną przyczynę konieczne jest wykonanie badania fizykalnego, a także badań dodatkowych takich jak badanie kału w kierunku pasożytów czy posiew kału w kierunku drożdżaków i bakterii. Badanie endoskopowe może być brane pod uwagę, jednakże jest częstość wypróżnień i jakość stolca nie ulega zmianie to wydaje się, że nie powinno być badaniem wykonanym w pierwszej kolejności.
Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Proponuję skonsultować problem z gastroenterologiem.
Redakcja abcZdrowie.pl