Witam mam 17 lat waga 68kg biorę chormon wzrostu uprawiam sport chodzę na siłownię i na MMA czyli boks i mam problem zaczęło mnie boleć po lewej stronie mosta nie wiem czy to serce nie mam problemu z sercem jak skacze albo ide po schodach to ten bul przychodzi nie wiem co mam robić proszę o rozpatrzenie mojej prośby pozdrawiam
Czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej
Do zawału mięśnia sercowego może doprowadzić m.in. nieleczona choroba niedokrwienna serca. Prof. dr hab. Wojciech Drygas opowiada o czynnikach ryzyka wystąpienia tego schorzenia.
Ból w klatce piersiowej zawsze wymagają diagnostyki, przede wszystkim wykluczenia chorób serca, chociaż w tym wieku to mało prawdopodobne, bardziej to może bóle mięśniowe czy kostne. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Ból w klatce piersiowej po lewej stronie u góry – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Ucisk i kłucie z lewej strony klatki piersiowej – odpowiada Aleksander Ropielewski
- Czy może dalej uprawiać sporty przy tym echo serca? – odpowiada Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
- Powiększenie lewej komory serca – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Powiększone serce w opisie RTG klatki piersiowej – odpowiada Lek. Łukasz Wroński
- Kłucie w klatce piersiowej po lewej stronie – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Co znaczą te dolegliwości 2 lata po zatrzymaniu akcji serca? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Co może powodować takie kołatania serca? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Co oznacza codzienny ból w klatce piersiowej po lewej stronie? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Czy niedomykalność zastawki mitralnej sprawia ból? – odpowiada Lek. Maja Sidor-Lenkiewicz