Co oznacza ból podbrzusza po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Nigdy nie używałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Teraz na wizycie u lekarza przepisał mi poraz pierwszy jakiekolwiek. Gdy zaczęłam od pierwszej tabletki podczas pierwszego dnia miesiączki . Pół nocy krzyczałam i wyłam z bólu . To nie był ból brzucha a podbrzusza. Czułam jakby mnie ktoś ćwiartował taki cholerny ból . Dziś 18 dzień jak biorę te tabletki . I za każdym razem po zażyciu jej mam te same bóle podbrzusza a do tego tuż po okresie występuje brązowe plamienie ... Które nie ma końca . Piersi również zauważyłam jak zrobiły się nabrzmiałe i bardzo bolały na początku ani się dotknąć ani nic . Myślę już nad odstawieniem tych tabletek na kilka dni dopoki nie pójdę do lekarza ...

Lek. Michał Lenard

Sugeruję odstawienie tabletek i wizytę u Pani ginekologa. Prawdopodobnie konieczna będzie zmiana farmakoterapii. Pozdrawiam!