Co oznacza ból stóp i łydek u osoby z nadwagą?

Witam mam 28 lat,nadwagę z którą powolutku walczę i są efekty, nadciśnienie 3 go stopnia,pojawił się u mnie problem nóg prawdopodobnie przez leki hormonalne które kazała brać mi ginekolog, mam problem z żyłami,łydkami jak i stopami,nie mogę chodzić ani stać dłuzej niż 15 minut,bolą mnie cholernie śródstopia jak i rozsadza mi łydki kiedy idę, ostatnio szybciej się męczę, nie wiem co ze stopami dlaczego tak bardzo bolą,nie mogę normalnie pracować poprzez ten ból, robię wszystko zeby chudnąć cały czas bo wiem że to też obciąża, mam problemy z niedoczynnością,proszę mi poradzić co zrobić i do jakiego lekarza iść i co to może być. Naprawdę to utrudnia mi życie i znalezienie pracy siedzącej ponieważ nie mogę wystać/chodzić nawet godziny ... Bardzo proszę o radę

Lek. Wojciech Zygmunt

Ból nóg może mieć związek z miażdżycą tętnic kończyn dolnych lub (bardziej prawdopodobne) niewydolnością żył głębokich. W takim wypadku warto skonsultować się z lekarzem, w pierwszej kolejności lekarzem medycyny rodzinnej, w następnej angiologiem. Powinna pani również wykonać USG układu naczyń kończyn dolnych. Lecznie może polegać na stosowaniu leków venoprotekcyjnych oraz ewentualnie przeciwkrzepliwych. Polecam być wyczulonym na wszystkie objawy duszności, bólu w klatce piersiowej, kaszlu czy krwiplucia, gdyż mogą one świadczyć o zatorowości płucnej. W takim przypadku polecam jak najszybciej udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR). Pozdrawiam i życzę zdrowia.