Ból łydek a zakrzepica żył
Dzień dobry, codziennie bolą mnie łydki. Na początku bolały po wysiłku i podczas długiego chodzenia,a na dzień dzisiejszy bolą po drobnych czynnościach dnia codziennego. W dole kolanowym widoczne mam popękane naczynia krwionośne. Czy może to być zakrzepica żył? i czy powinien zgłosić się do lekarza naczyniowego i zrobić badanie usg doppler ?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam! Bóle łydek mogą być spowodowane niewydolnością żył kończyn dolnych. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości. Proszę udać się na badanie USG naczyń kończyn dolnych. Otrzymany wynik badania powinien zinterpretować specjalista chirurg naczyniowy.