Czy po zapaleniu żył głębokich można wykonać IPL?

Dwa lata temu przeszłam zapalenie żył głębokich (zakrzep w lewej łydce). Wszystko uległo już zwapnieniu. Mam pytanie o zabieg depilacji laserowej (epilacja). Czy ten zabieg jest niemożliwy tylko w miejscu/nodze, w której była zakrzepica ? Czy jest możliwość stosowania takiego zabiegu np. na brzuch, twarz czy ręce ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję najpierw wykonać usg doppler naczyń kończyn dolnych a następnie wykonać konsultację lekarza chirurga naczyniowego. a jaka była przyczyna zakrzepicy żył?

Dzień dobry, najlepszym rozwiązaniem byłoby wyjaśnienie tej kwestii z lekarzem prowadzącym. Okolice nieobjęte procesem chorobowym nie powinny stanowić przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.