Opuchnięta łydka a ryzyko zakrzepicy lub zatoru

Witam, czy opuchnięta łydka świadczy tylko o zakrzepicy lub zatorze. W weekend nie mam możliwości zrobienia USG żył dolnych i bardzo się obawiam tego o czym to może świadczyć.

Dzień dobry,

Przyczynami obrzęków związanymi z układem krążenia mogą być: zaburzenia odpływu limfy, nagła jak i przewlekła niewydolność żylna. Konieczne jest wykonanie badania USG z Dopplerem w celu oceny przepływu krwi przez naczynia krwionośne.

Pozdrawiam serdecznie.