Bezbolesny obrzęk łydki u 24-letniej osoby

Witam, mam 24 lata, dziś rano zauważyłam obrzęk prawej łydki, nie odczuwam bólu. Czytalam na internecie ze może to powodować zakrzep. Niestety w weekend nie mogę liczyć na USG kończyn dolnych. Czy można z tym czekać do poniedziałku, bardzo się obawiam i troszkę jestem wystraszona tym co piszą w Internecie. Dlatego też chciałabym poradzić się specjalistów

Dzień dobry,

Przyczynami obrzęków związanymi z układem krążenia mogą być: zaburzenia odpływu limfy, nagła jak i przewlekła niewydolność żylna. Konieczne jest wykonanie badania USG z Dopplerem w celu oceny przepływu krwi przez naczynia krwionośne.

Pozdrawiam serdecznie.