Świąd stóp i łydek a grzybica

Dzień Dobry. Od kliku lat po dłuższym staniu dokucza mi swędzenie stóp i łydek. Do tego kiedy stoje pod prysznicem, to potem mam czerwone stopy przez kilka minut. Czy może być to grzybica skoro innych objawów nie mam?

Aleksander Ropielewski

Są to objawy typowe dla niewydolności naczyń żylnych. Proszę wykonać badanie USG doppler kończyn dolnych i skontaktować się z chirurgiem naczyniowym. Najpewniej wystarczy leczenie zachowawcze (leki i leczenie uciskowe)