Czerwone, płaskie plamy na łydkach i piszczelach

Witam. Mam czerwone płaskie plamy na łydkach i piszczelach,popękane naczynka i sine kostki. Ból silny piszczeli w nocy i rano. Teraz nawet jak chodzę to też bardzo boli. Kiedyś bolało tylko w nocy i nad ranem.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisane przez Panią objawy mogą sugerować występowanie przewlekłej niewydolności żylnej. Do niewydolności dochodzi na skutek uszkodzenia żylnych naczyń krwionośnych i w konsekwencji zastoju krwi w naczyniach. Do rozwoju niewydolności żylnej predysponują: nadwaga, mała aktywność fizyczna, praca o charakterze stojącym lub siedzącym, przebyte ciąże, palenie papierosów, leki hormonalne. W leczeniu stosuje się leki poprawiające krążenie krwi oraz leki przeciwzakrzepowe. Duże znaczenie ma również noszenie specjalnych pończoch uciskowych dobieranych indywidualnie dla każdego pacjenta. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian konieczne jest leczenie operacyjne. Zalecam Pani konsultację u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu badania zaleci dalsze postępowanie.