Który z leków zapobiegających powstawaniu żylaków jest najskuteczniejszy?

Witam serdecznie! Mam 20 lat i problem z żylakami kończyn dolnych. Postanowiłam rozpocząć leczenie zapobiegawcze. Obecnie stosuję DETRALEX, chciałabym jednak wiedzieć, czy jest on wystarczająco dobry? Może jest lek, który ma większą skuteczność w tego typu schorzeniach? Dziękuję.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Szanowna Pani!

Jedyną metodą mogącą spowolnić rozwój choroby jest leczenie uciskowe z zastosowaniem pończoch lub opasek uciskowych oraz masażu pneumatycznego.

Nie ma przekonujacych dowodów na to, aby farmakoterapia miała korzystny wpływ na przebieg naturalny przewlekłej niewydolności żylnej. Mogą one niekiedy łagodzić u części chorych dolegliwości, ale nie chronią przed rozwojem zaawansowanych zmian.

Profilaktyka przewlekłej niewydolności żylnej, której etapem są żylaki, polega na zwalczaniu czynników ryzyka, zwłaszca otyłości i siedzącego trybu życia oraz stosowaniu pończoch uciskowych u osób z grup ryzyka i osób z już istniejącymi żylakami.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy