Jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków po wykonaniu operacji?

Na lewej nodze mam żylaka na łydce i dłuższego trochę jak wąż skręconego na stopie. Nie boli tylko mam lekki dyskomfort jak buta mocniej zawiąże. każdy w rodzinie (8 osób) u mnie ma żylaki. Brat i siostra usunęli sobie i wyskoczyło im na reszcie nogi. Odradzają mi zabiegu bo to tylko może pogorszyć sytuację. Czym lekarz określi czy może żyl. powrócić mocniejszy? Czy można zamiast zabiegu stosować suplementację kwasem hialuronowym i kolagenem z noszeniem pończoch uciskowych? +Cał zmiana żywienia

Suplementacja przy leczenie przewlekłej niewydolności żylnej ma marginalne znaczenia. Wybór należy do Pana - albo jakaś forma interwencji zabiegowej, albo pończochy II klasy ucisku do końca życia. Należy wykonać usg doppler układu żylnego kończyn dolnych i przedyskutować dostępne opcje z chirurgiem.