Jak leczyć żylaki po ciąży?

Witam :) mam 32 lata, rok temu urodzilam drugie dziecko. Niestety w ciazy wyszły mi żylaki i zostały do teraz grube wystajace żyły na prawym udzie. Czy są leki które mogę zażywać przy karmoniu piersią żeby wzmocnic żyły? Wszędzie w ylotakch piszą że się nie zaleca. Czy Ruscoven jest bezpieczny albo inny np Dih?

Niestety leczenie żylaków lekami nie jest skuteczne. Przede wszystkim powinna Pani zacząć od badania USG doppler układu żylnego. Na podstawie zabiegu kwalifikuje się pacjenta do leczenia zabiegowego. Taki zabieg można wykonać nawet w czasie karmienia piersią, zabezpieczając dziecko odciągniętym pokarmem przez jeden dzień. W swojej praktyce najczęściej stosuje leczenie żylaków przy użyciu lasera (EVLT). Pozdrawiam Michał Krefft.