Czy przy zaawansowanych żylakach można korzystać z masażera do stóp?

Witam, mam 60 lat i zaawansowane żylaki. Chciałabym odciążyc trochę swoje nogi. Nie wiem tylko, czy takie masaże mi nie zaszkodzą?
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Szanowna Pani!

Najlepszym sposobem na odciążenie nóg w przypadku choroby żylakowej, jest unikanie długotrwałego stania i siedzenia z nogami zgietymi pod katem prostym w stawach biodrowych i kolanowych, regularna rekreacyjna aktywność ruchowa (spacery, jogging, jazda na rowerze, pływanie) oraz odpoczynek z kończynami dolnymi ułożonymi powyżej poziomu serca, podpartymi na całej długości podudzi (nie punktowo).

Ponadto istotnym elementem jest leczenie uciskowe z użyciem opasek lub pończoch uciskowych, a także masaż pneumatyczny. Kompresoterapia to jedyna metoda mogąca spowolnić rozwój przewlekłej niewydolności żylnej. Należy pamietać, że jak każda metoda lecznicza, również kompresoterapia powinna być prowadzona pod kontrolą lekarza.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty