Co oznacza brak kupy u 3-tygodniowego dziecka?

Witam mój synek ma 3 tyg karmiony jest piersią. Wczoraj lekko zabrudzil pieluche ale kupy nie ma do dziś. Czytałam że to normalne. Ale wczoraj był niespokojny rzucał nogami ale brzuszek ma miękki.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Dziecko wcale nie musi oddawać stolca kilka razy dziennie. Jeżeli zachowuje się normalnie, prawidłowo przybiera na masie, a brzuszek jest miękki, to stolec najprawdopodobniej niebawem się pojawi. W razie niepokojących objawów powinna Pani zgłosić się do swojego pediatry.