Co oznacza candida albicans dość liczne w wymazie z gardła?

Dzień dobry zrobiłem wymaz z gardła i mi wyszło candida albicans dość liczne co to oznacza ? I czy mozna z tym żyć czy trzeba to leczyć ?

Decyzję o tym czy Candida albicans wymaga leczenia musi podjąć laryngolog po zbadaniu pacjenta ponieważ bardzo często jest tak że w wynikach wymazu Wychodzi ten grzyb należący do rodziny drożdżaków natomiast Pacjent nie ma żadnych dolegliwości żadnych zmian grzybiczych które uzasadniały by konieczność zastosowania jakiegokolwiek leczenia przeciwgrzybiczego często wystarczy również zmiana diety i zakwaszenie środowiska jamy ustnej aby wyeliminować taki patogen na rzecz innej Flory fizjologicznej proszę skonsultować się z lekarzem laryngologiem ewentualnie lekarzem rodzinnym który pobiera wymaz on zbada i zadecyduje co w tej sytuacji należy zrobić Można również wykonać badania dodatkowe z krwi ale decyzja należy już do lekarza prowadzącego pacjenta u którego stwierdzono taki patogen błędnym postępowaniem jest często leczenie pacjenta tylko dlatego że w wymazie stwierdzono jakąś bakterię lub grzyba zawsze ocena kliniczna jest najważniejsza a badania laboratoryjne czy mikrobiologiczne są tylko badaniami dodatkowymi