Co oznacza Carcinoma urotheliale infiltrans high grade?

Dzien Dobry. Moj tata odebral wynik badania wycinkow Z pecherza moczowego. Opis mikroskopowy: Carcinoma urotheliale infiltrans high grade. Drobne fragmenty mięśniówki obecne, wolne od nacieku. Prosze o odpowiedz, Co to oznacza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik niestety niepokojący, oznacza nowotwór pęcherza z naciekuem w wysokim stadium, konieczna pilna wizyta u urologa.
Pozdrawiam