Co oznacza ciągłą biegunka u 19-latki?

Od dwóch dni mam biegunkę, czuje ze chce cały czas ale załatwiam się od razu po zjedzeniu czegoś. Trzeciego dnia w nocy nie mogłam spać naszły mnie dreszcze przyśpieszone tętno bardzo się wystraszyłam nie wiedziałam co się dzieje mdli mnie cały czas ale nie wymiotuje czasem mocno zakręci mi sie w głowie a przeważnie czuje jakby oczy mi latały w sensie złego widzenia . Dodam ze pare dni wcześniej wyskoczyła mi rzepka nastawiono ją w domu założono gips i miałam czekać z gipsem do wizyty u ortopedy niestesty ból kolana był tak ogromny ze zdjęłam gips . Na wizycieto u ortopedy zalozono mi, gips i zrobiono punkcje, przyjmuje zastrzyki na rozzedzenie krwi i juz od prawie rokudwóch tabletkiczas anty., chciałabym sie zapytac czy biegunka zawroty glowy i mdlosci maja coś wspolnego z moim kolanem czy po prostu nabawiłam sie jakiegos wirusa , kobieta 18 lat

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani objawy wskazują na infekcję wirusową przewodu pokarmowego a dreszcze i przyspieszone tętno może być spowodowane utrata wody i elektrolitów podczas biegunki. W takich wypadkach należy pić dużo płynów i uzupełniać elektrolity. Jeżeli jednak objawy utrzymują się dłuższy czas należy udać się po poradę do lekarza.