Co oznaczają nowe siniaki po skręceniu kostki?

Witam, 16.03 skrecilem kostkę. Po wizycie na SOR zalozono mi stabilizator i przepisano maści arcalen oraz ketanol, dostałem skierowanie do ortopedy. Po 10 dniach wizyta i zalecane leżenie w łóżku przez 2-3 tygodnie. Pierwszy raz w sobotę 15.04 wyszedłem z łóżka na dłużej posiedzieć u kolegi ok 3 godzin i wczoraj u rodziny ok 4 godzin. Zauważyłem że stopa zaczęła mi puchnac a dziś rano pojawily sie nowe fioletowe miejsca na siniaku który mam cały czas przy palcach.Czy nowe siniaki to normalne?

Dobry Wieczór,
Uraz mógł być bardziej rozległy niż wyglądało to na początku. Proponuję skontaktować się ponownie z ortopedą.
Pozdrawiam.