Co oznacza cieć akustyczny?

Dobry wieczór. Wczoraj na badaniu dopochwowym lekarz stwierdził ze widzi na jajniku cień akustyczny, próbowałam wypytać co to powiedział ze mam przyjść jeszcze raz po okresie i ponowi badanie. Czy mam się martwić ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Cień akustyczny to określenie używane w badaniu usg i w ten sposób lekarz stwierdza, że w badanym narządzie istnieje zmiana, która inaczej odbija fale ultradźwiękowe w stosunku do okolicznych tkanek. Nic więcej nie można stwierdzić na podstawie takiego określenia. Powinna Pani udać się w wyznaczonym terminie na kontrolę a na pewno wszystko się wyjaśni.