Co oznacza część pozaopuszkowa o równych wysokich fałdach?

Witam! Dolegliwości. Choroba refluksowa, częste powroty pokarmów po spożyciu-ulewanie (w każdej pozycji, po każdym posiłku) Otrzymałam wynik badania endoskopowego, na którym znajduje się opis badania. Czy mogłabym prosić o analizę w/w opisu? Dodam że to już 4-te badanie wciągu 8lat. Wcześniej stwierdzono nadżerki które zanikły po stosowaniu Dexilant 60mg. Opis badania: Krtań oglądnięto. Przełyk niezmieniony. Linia Z na górnej grancy fałdów żołądkowych. Wpust na wprost i w inwersji bez zmian. Żołądek podatny na rozdymanie, bez zalegania. Dno i trzon i antrum niezmienione. Odźwiernik prawidłowy, Opuszka dwunastnicy bez zmian. Część pozaopuszkowa o równych wysokich fałdach. Dostałem jeszcze skierowanie na ph-metrie z impedencją... Jest to badanie w tym momencie konieczne? Dzięki za opinie. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Wynik badania powinien być oceniony przez specjalistę, który Pana leczy. Badanie pH-metrii z impedancją jest skuteczne w diagnostyce refluksu żołądkowego, sugeruję poddać się temu badaniu. Pozdrawiam!