Co oznacza żołądek podatny na rozdymanie, a w żołądku dość duża ilość żółci?

Witam, miałam w czwartek gastroskopię, prosiłabym o konkretniejszą interpretację, gdyż moja doktor pierwszego kontaktu wypisała mi tylko recepty. A więc 'Krtań oglądnięto. Przełyk zarumieniony. Linia Z na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust na wprost i w inwersji bez zmian. Żołądek podatny na rozdymanie, w żołądku dość duża ilość żółci. Dno niezmienione. Błona śluzowa trzonu dość blada, rozpulchniona o wzmożonym poletkowaniu. Antrum nieregularnie zaczerwienione, z widoczną polipowatą zmianą z wgłębieniem w środku (co może odpowiadać ektopowej trzustce). Odźwiernik prawidłowy. Opuszka dwunastnicy bez zmian. Część pozaopuszkowa o równych wysokich fałdach. Pobrano materiał na CLO test z antrum i trzonu dodatni. Pobrano wycinki do badania hist. pat. ze zmiany w antrum. ' Poza tym od momentu gastroskopii do teraz bardzo boli mnie brzuch, nawet od niewielkiej ilości jedzenia, czy jest to normalne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli dolegliwości bólowe po jedzeniu nadal się utrzymują konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. obecność żółci może powodować żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka.